Українцям блокують картки та перекази: які операції посилено перевірять і коли заарештують кошти

Українцям блокують картки та перекази: які операції посилено перевірять і коли заарештують кошти

В Україні через посилений фінансовий контроль блокують картки та перекази. Наприклад, рахунок можуть тимчасово заарештувати у разі, якщо отримати на нього серію анонімних платежів на 5 тис. грн кожен.




Як написав на спеціалізованому форумі «Мінфін» клієнт одного з банків, його картку заблокували після того, як на картку тричі перевели по 5 тис. грн. Йдеться про анонімні перекази. Так, без підтвердження своєї особи (тобто не використовуючи свою банківську картку) через термінал можна відправити максимум 5 тис. грн за одну операцію. Якщо проводять серію таких операцій, банк може вирішити, що таким чином клієнт намагається обійти обов’язкову ідентифікацію.

«На карту зайшли 3 платежі на суму 5 тисяч, заблокували картку з невідомих причин», – поскаржився клієнт. Зазначимо, згідно із законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів…», усі банки повинні посилено контролювати операції з готівкою.


Крім того, під посилений контроль потраплять:

  • операції з готівкою;
  • операції на нетипові для клієнта суми або у розмірі від 400 тис. грн;
  • переклади, що здійснюють за участю PEP (публічні особи: чиновники, депутати всіх рівнів);
  • операції фізосіб-підприємців (ФОПів) та юридичних осіб, які відкрилися менше трьох місяців тому.

Також важливо зазначити, що кожен банк має власний фінансовий моніторинг. Заблокувати можуть навіть невеликий банківський переказ, але у разі, якщо фінансовій установі здасться, що це невластива для клієнта операція.


Крім того, в Україні банки мають надавати виконавцям реквізити рахунків боржників, а Мін’юст дозволив заарештовувати гроші на них. При цьому деякі українці дізнаються про наявність боргів тільки після арешту коштів.

Залиште свій коментар