Після запуску «Північного потоку-2» Україну можуть наблизити до НАТО, – Верещук

Після запуску «Північного потоку-2» Україну можуть наблизити до НАТО, – Верещук

Наразі у парламенті Швеції розглядається пропозиція вступу цієї країни до НАТО разом з Україною. Наближення України до Альянсу може розглядатися як певна компенсація за запуск газопроводу «Північний потік-2».

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL повідомила народна депутатка від партії «Слуга народу», членкиня комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони Ірина Верещук.«Декілька годин тому я отримала повідомлення від нашого Українського альянсу у Швеції про те, що у шведському парламенті зараз досить акцентовано розглядається пропозиція, щоб Швеція позбулася свого нейтрального статусу і зробила пропозицію – вступити в НАТО разом з Україною», – сказала вона.

Верещук додала, що такий крок можуть підтримати окремі європейські політики та політичні групи через втрати України внаслідок запуску «Північного потоку-2».«Якщо Росія вважає, що «Північний потік-2″ їй настільки потрібний, що їй необхідно отримати можливість обмежити Україну в енергетичному клубі держав, то давайте ми тоді дамо ПДЧ і гарантії безпеки саме в такий спосіб – Україна в НАТО», – припустила нардепка.

«Якщо це станеться, це буде величезна перемога», – наголосила вона.

Верещук розповіла, що наразі ведеться підготовка оборонної угоди між Україною і США. «Це не План щодо членства і це точно ще не членство, тому що мають проголосувати всі без винятку країни-члени, що на цьому етапі неможливо, тому що це політичне рішення. Тому ми пішли іншим шляхом: ми домовляємося із США про гарантії безпеки».

Залиште свій коментарLoading...