Долетять з України до Москви за 10 хвилин: якої зброї НАТО боїться Путін

Долетять з України до Москви за 10 хвилин: якої зброї НАТО боїться Путін

Глава Росії Володимир Путін висунув умову, за якої відведе свої війська від кордону нашої країни, – гарантія невступу України та Грузії до НАТО. Він вважає, що зближення Києва з Альянсом призведе до появи на нашій території ударних ракетних комплексів із мінімальним підлітним часом до РФ.




Про що говорить Путін і якої зброї Заходу бояться у Росії, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

«Підлітний час 10 хвилин»


Ще в жовтні російський лідер заявив, що Організація Північноатлантичного договору під виглядом навчальних центрів для ЗСУ нібито може розмістити балістичні ракети на території України. Тоді ж Путін пожалівся, що системи протиракетної оборони НАТО вже стоять у Польщі та Румунії.

«Уявімо, що Україна стане членом НАТО. Підлітний час від Харкова, скажімо, або, не знаю, Дніпропетровська до центральної частини Росії, до Москви, зменшиться до 7-10 хвилин», – сказав політик в одному з інтерв’ю.


Путін говорить про протиракетну систему Aegis, назва якої перекладається як «егіда». Згідно з давньогрецькими міфами, бог Зевс і його дочка Афіна носили чарівну накидку, що має захисні властивості, – егіду. За задумом творців системи, Aegis повинна не атакувати, а захищати країну від балістичних ракет середньої та малої дальності подібно до накидки грецьких богів.

Сьогодні в Європі розміщені дві такі установки – на румунській базі Девеселу та в польському селі Радзикове. Остання має бути введена в експлуатацію на початку наступного року.

Система Aegis Ashore у Румунії

Путін вважає, що на Aegis нібито «можна встановити «Томагавки», ударні системи, і зробити це легко, клацаючи, тільки програмне забезпечення поміняти». «Цього навіть ніхто не помітить», – впевнений господар Кремля.

У Росії стверджують, що Aegis – це «комплекси подвійного призначення, з яких можуть здійснюватися пуски не лише протиракет, а й ударних крилатих ракет». Але в США не раз підкреслювали, що ПРО не має наступального потенціалу та інфраструктури, необхідної для запуску крилатих ракет «Томагавк».

Хоча американські «Томагавки», яких так побоюються в Росії, справді дуже небезпечні та ефективні. У 2018 році Штати представили вдосконалену версію цього озброєння – UGM-109 Block IV. Виробник наголошує, що ракета здатна годинами кружляти в повітрі над ціллю, «миттєво змінювати курс по команді та завдавати удару з високою точністю».

Запуск ракети "Томагавк"

Заряд несе відеокамеру, яка надсилає сигнал у режимі реального часу на командний пункт. Ракета може бути перепрограмована в польоті завдяки приймально-передавальному пристрою супутникового зв’язку для завдання удару по одній з 15 закладених у її пам’ять цілей або взагалі направлена в якусь зовсім іншу точку за допомогою глобальної навігаційної системи GPS.

Постачання зброї в УкраїнуЩо стосується України, то Кремль непокоїть постачання сучасної зброї західними країнами. Насамперед це ракетні комплекси Javelin та безпілотники Bayraktar. Докладніше про них можна прочитати тут.

До того ж на тлі загрози російського вторгнення на Заході зазвучали пропозиції щодо передачі Україні зенітно-ракетних комплексів Stinger та протиракетних комплексів Patriot.

  • Stinger – це переносний зенітно-ракетний комплекс класу «земля-повітря», призначений для знищення літаків і вертольотів, що низько летять. Прийнятий на озброєння США у 1981 року. Максимальна прицільна дальність 200–4500 метрів. Маса ПЗРК становить 14,3 кг.
ЗРК Stinger
  • MIM-104 Patriot – це протиракетна та протиповітряна система для захисту від тактичних балістичних ракет. Також вона ефективна проти крилатих ракет та військової авіації. Такі системи з 2010 року є в Польщі – на півночі, неподалік від Калінінградської області Росії. Ще одна сусідня з Україною держава, яку має Patriot на озброєнні, – Румунія. Перший із семи закуплених комплексів надійшов туди у вересні 2020 року.
MIM-104 Patriot

Чого ще варто боятися Путіну?

Коли йдеться про можливе протистояння НАТО та Росії, західні аналітики найчастіше говорять про можливості американської зброї. Проте не слід забувати, що США – це лише один із членів Альянсу. І інші члени мають власне, не менш ефективне озброєння.

Винищувачі F-35 Lightning II – передові і одні з найдорожчих літаків у світі. Вони здатні здійснювати вертикальну посадку як винищувачі-бомбардувальники Harrier («Харрієр») і поєднують стелс-технології, які роблять їх невидимими для радарів та інших засобів спостереження із надзвуковими швидкостями.

Патрульний протичовновий літак Boeing P-8 Poseidon призначений для виявлення та знищення субмарин противника. Військові журналісти називають Посейдон «найкращим мисливцем за підводними човнами». Зокрема, лайнер:

  • може нести до 9 тонн озброєння;
  • має 5 внутрішніх та 6 зовнішніх точок підвіски для різних типів озброєння (AGM-84 Гарпун, Mark 54 (торпеда), морські міни, авіабомби).
Ліворуч – Boeing P-8 Poseidon, праворуч – F-35 Lightning II

Серед інших озброєнь Північноатлантичного альянсу для стримування Росії західні фахівці вказують норвезький фрегат Helge Ingstad, турецький фрегат TCG Orucreis, бельгійський BNS Louise Marie та шведський корвет Visby, а також ударний вертоліт AH-64 Apache.

Німецький танк Leopard 2 являє собою важку машину, що має серйозну вогневу потужність завдяки 120-міліметровій гладкоствольній гарматі компанії Rheinmetall. 63-тонний монстр оснащений дизельним двигуном MB 873 потужністю 1,5 тисячі к.с. На трасі танк може розвивати швидкість до 72 км/год, а на полі бою Leopard 2 здатний долати перешкоди заввишки понад метр. Леопард також оснащений:

  • гарматою;
  • дистанційно керованим кулеметом;
  • допоміжною дизель-генераторною установкою Steyr M12;
  • бойовою інформаційною керуючою системою IFIS;
  • посиленим протимінним захистом;
  • системою багатоспектрального маскувального покриття SAAB Barracuda.
Зліва – танк Leopard 2; праворуч – вертоліт AH-64 Apache

Два інші види озброєння НАТО для успішного протистояння Росії – це зенітна ракетна система Patriot і американські підводні човни класу Virginia, наприклад, USS North Dakota, які можуть топити ворожі підводні човни та кораблі, а також вражати ворожі бази та ракетні батареї на березі за допомогою тих самих ракет «Томагавк».

Нещодавня війна в Нагірному Карабасі показала, що завдання, які раніше вирішували за допомогою «традиційної» авіації, тепер можуть виконувати дрони. По-перше, їхня ціна значно нижча; по-друге, пілот не ризикує життям, не гине та не потрапляє в полон. Багато експертів впевнені, що це вирішальний поворот у революції, що давно намітилася у військовій справі.

Лідером з виробництва бойових дронів є США. Згідно з деякими прогнозами, у 2028 році американська армія матиме більше літальних апаратів, ніж решта світу разом узяті. І ось одні з найефективніших безпілотників, які перебувають на озброєнні країн НАТО.

  • MQ-9 Reaper

Це один із найпотужніших безпілотників у світі. Літальний апарат, який є на озброєнні американської армії, здатний злітати на висоту 14 км і перебувати в повітрі протягом 30 годин. Крейсерська швидкість – 280-310 км/год, максимальна – до 480 км/год.

БПЛА може піднімати в небо вантаж вагою 4,7 тонн. А оптоволоконна система AN/AAS-52 розпізнає та відслідковує ціль, телекамери читають номерний знак, навіть перебуваючи за 3 км від автомобіля. Час реакції на отриману від оператора команду – 1,5 с. Озброєння складається із протитанкової ракети, а також керованих бомб. Може підняти в небо до 14 ракет класу «повітря-земля».

Ліворуч – MQ-9 Reaper; праворуч – Taranis
  • Taranis

Британський розвідник-штурмовик п’ятого покоління названо на честь кельтського бога грому. Деталі цієї розробки тримаються в найсуворішому секреті. Проте відомо:

  • Маса – три тонни;
  • Довжина – 11 метрів;
  • Розмах крил – 10 м;
  • Максимальна швидкість – надзвукова, розрахована на виконання міжконтинентальних польотів.
  • Безпілотник оснащений системою «стелс», яка робить його практично невидимим для ППО супротивника.

У Росії розширення НАТО та посилення американської присутності в Європі часто називають загрозою. Але важливо зазначити, що на таку поведінку Заходу суттєво вплинула окупація Криму та російська агресія на Донбасі. Саме після початку війни в Польщі та країнах Балтії було розміщено підрозділи сухопутних сил США. Що ж до протиракетних систем, в Альянсі наголошують: вони призначені для захисту європейських союзників від ракетних загроз ззовні.

Залиште свій коментар